Репертоар:

Steel Temple со нов видео запис за песната "Deep" (видео)

Македонската хеви-метал група Steel Temple го објави најновото  за песната ''DEEP'' од нивниот последен албум кој излезе во oктомври 2016. 

Снимено на интересни локации, со интересна приказна, е сработен од страна на Пирамид Продукција. 

Спотот е во режија на Кристијан Шемко и Мартин Филиповски, монтажата е на Мартин Филиповски (од дуото Некст Тајм), а како актери се појавуваат пејачот Филип Филиповски и Кристина Филиповски, заедно со останатите членови на бендот.