Репертоар:

Шоутајм

08/01/2017 - 13:17

Познатиот американски актер и драмски писател Сем Шепард почина на 73-годишна возраст, како последица на компликации поврзани со Лу Геринговата болест, односно армиотропска латерална склероза, соопшти денеска портпаролот на неговото семејство Крис Боне. 

07/20/2017 - 10:10

Првата епизода од седмата сезона на ТВ серијата „Игра на тронови", којашто премиерно беше...