Репертоар:

Шоутајм

06/07/2018 - 10:54

Том Круз и Вал Килмер ќе ги повторат своите улоги како соперници во продолжението на „Топ Ган“, со поднаслов „Маверик“. 

05/11/2018 - 10:54

Новозеландскиот режисер Питер Џексон добил понуда од Амазон за да сними серијал за „Господарот...

05/09/2018 - 11:33

Популарната британска пејачка со косовско потекло, Дуа Липа ќе настапи на 26 мај на стадионот во...