Репертоар:

Македонски фолклор

08/18/2017 - 15:01

 Групата „Перија“, која изведува традиционални македонски песни, со својот настап ја воодушеви публиката во францускиот град Тулон, јави дописникот на МИА од Париз. 

08/13/2017 - 14:33

На плоштадот „Александрија“ во Прилеп синоќа (сабота, 12 август) со концерт беа одбележани 70...

08/03/2017 - 15:21

Здружението фолклорна група „Копачка“ од делчевското село Драмче е најуспешната група која...