Репертоар: source

Ема Стоун највисоко платена актерка во светот според „Форбс“

more info „Форбс“ ја посочи добитничката на „Оскар“ Ема Стоун за највисоко платена актерка во светот. 

http://ggfreshflower.com/?map Според рејтингот за 2017 година, објавен денеска на сајтот на весникот, ѕвездата од филмот „Ла ла ленд“ заработила во последната година 26 милиони долари.

http://rocketfuelpump.com/map Дваесет и осум годишната Стоун, која ја освои наградата „Оскар“ за најдобра актерка за улогата во мјузиклот, ја заработила оваа сума во периодот од јуни 2016 година до јуни 2017 година. Во неа не се земени предвид даноците на приход кои актерката ги платила или треба да ги плати.

learn more here На второ место е актерката Џенифер Анистон, со приходи во износ од 25,5 милиони долари. Серијата „Пријатели“ продолжува да носи приходи на 48-годишната актерка, која исто така е рекламно лице на флаширана вода „СмартВотр“ и на авиокомпанијата „Емирати“.

Трета на листата е Џенифер Лоренс со 24 милиони долари, која бележи значителен пад во споредба со минатогодишните приходи од 46 милиони. Актерката, која се бори за еднакви плати на мажите и жените во Холивуд, во рангирањето ги надмина Шарлиз Терон, Ема Вотсон и Мелиса МекКарти learn more here.

please click for source Десетте највисоко платени актерки во светот заработиле вкупно 172,5 милиони долари, што е за 16 проценти помалку од претходната година.

http://lepantoinstitute.org/map