Репертоар: click here

(видео) Четири непознати демо снимки на Нирвана објавени на Јутуб

 Четири непознати демо снимки на култната гранџ група Нирвана се појавија на Јутуб http://michaelsachs.com/map.

Снимките ги објави вашингтонскиот музичар Џон Парки, кој тврди дека снимите му ги дал лично Курт Кобејн learn more here.

На снимките се наоѓа демо нумера од албумот „Bleach“, наводно снимена за време на првата проба на Нирвана во студиото „Reciprocal“ во Сиетл во 1988 година learn more here.

Снимките потекнуваат пред тапанарот Чад Ченинг да се приклучи на бендот. На снимките тапанар е Дејл Кровер, тапанар на групата Мелвилс, кој свиреше на деби албумот на Нирвана click at this page.

article source На втората касета се наоѓаат демо снимки на песните од легендарниот албум „Nevermind“, на кој тапанар е Ченинг.

source Во видеото Парки објаснува како се спријателил со членовите на Нирвана по нивниот настап во Вашингтон.

read article Парки касетите ги чувал во метална кутија, а подоцна одлучил да продаде две, откако една му била украдена од автомобилот.