Репертоар:

Културни настани

02/16/2018 - 17:55

„Спектрални места“ е темата на годинашното 17-то издание на изложбата на ликовни дела на автори од Македонија и странство „Зимски салон“, која вечер (петок, 16 февруари) ќе биде отворена во Чифте Амам.

02/16/2018 - 14:53

Во објектот Даут-пашин амам, при Националната галерија на Македонија, вчеравечер беше...

02/16/2018 - 11:40

Во кафе-бар „Шила“ во Охрид, ќе биде промовирана...