Репертоар:

(ВИДЕО) Видео запис за песната "I'm in love" на дуото Chill Play

Ви го претставуваме видеото на скопското дуо Chill Play, насловено I'm in love. Уживајте...

Chill Play [Чил Плеј] е Македонски бенд формиран во Скопје. Гитаристот Даниел Шилев - Д-р.Шилев и пеjачката Мила Миливоевиќ се членови од составувањето на бендот во 2013 година. Како кавер бенд тие се активни веќе 2 години со многубројни настапи во пабови, кафулиња и локали и со неколку настапи на фестивали низ државата.

Овoј бенд моментално работи на авторски песни кои наскоро ќе бидат издадени. Репертоарот на овој млад бенд е составен од стари и нови хитови од различни жанрови како хип хоп, драм ен бејс, даб степ, кои се преработени во нивана поп – рок верзија.